Дяволски брутален план! Арестуваха две  момчета, искали да нападнат остров, да убият всички мъже и да поробят жените 

26 ноември 2025 19:11   1 коментар   5506 прочита


 

 
Те бяха измислили дяволски и брутален план: да нахлуят в хаитянски остров, да убият всички мъже и да поробят насилствено жените и децата. Планът беше спрян навреме от американската полиция, която арестува двама тексасци, 21-годишния Гавин Ривърс Вайзенбърг и 20-годишния Танър Кристофър Томас, обвинени от американската прокуратура в няколко престъпления. 

 
Момчетата планирали да завладеят остров Гонаве: според властите двамата са кроили плана си в продължение на месеци, който е включвал систематично елиминиране на всички мъже на острова и сексуално поробване на жени и непълнолетни. Вайзенбург и Томас, както е разкрито по време на разследването, са планирали всичко до най-малкия детайл и са се обучавали и подготвяли за инвазията, закупувайки оръжия и оборудване и придобивайки военни и креолски езикови умения. За да подобри военната си подготовка, Томас се записва във Военновъздушните сили през първите седмици на 2025 г., докато Вайзенбург се опитва да се запише на курсове за обучение, уроци по навигация и дори обучение в пожарна академия. 

 

Планът: да се убият мъжете и да се поробят жените и децата 
Според разследващите, първата стъпка в плана на двете момчета е включвала унищожаването на всички мъже, като по този начин се консолидира контролът им над територията. Вместо това жените щели да бъдат превърнати в секс робини, в постоянна и организирана структура. Разследващите описали плана като „недвусмислен“ и характеризиращ се с „крайно насилие“ срещу местното население. Вайзенбург и Томас съобщили, че са започнали да работят по идеята си през август 2024 г., като са го модифицирали и актуализирали в продължение на около година, до миналото лято. На двамата им били необходими дванадесет месеца, за да разработят пълноценна стратегия, закупуване на лодка и оборудване и изготвяне на оперативни планове. В комуникации, прихванати от полицията, момчетата обсъждали възможни сценарии и крайната си цел: да установят нов ред, основан на насилие, в който те биха били новите „владетели“ на острова. 

Подготовка, оборудване и избор на обектив 
Томас се е записал, за да придобие военни и управленски умения, докато Вайзенбург очевидно е завършил гражданско и морско обучение. Освен това, разследванията разкриха, че двамата са се опитали да вербуват бездомни хора, за да сформират един вид „мини“ милиция, която да им помогне в инвазията. Мъжете вече са започнали да се снабдяват с оръжия, боеприпаси и друго оборудване, които по-късно са иззети от правоохранителните органи по време на обиски. Но защо остров Гонаве? Двамата са определили тази ивица земя като „перфектната“ цел по няколко причини. Освен географските си характеристики, на малкия остров липсват местни сили за сигурност. Намерението на двамата млади мъже е било да се възползват от уязвимостта на острова и от предполагаемата трудност на хаитянските власти да реагират, за да установят бързо пълен контрол. 


План, който двамата 20-годишни младежи не успяха да осъществят. Сега Вайзенбург и Томас са обвинени в няколко престъпления, включително заговор за убийство в чужда държава, грубо нападение и производство на детска порнография. Всички престъпления са строго наказуеми в Съединените щати, като присъдите варират от десетилетия затвор до доживотен затвор. 
 
https://www.today.it/mondo/ragazzi-arrestati-usa-invasione-isola-gonave.html 
© Today 


Още от: Любопитно

Принтирай статия
1 коментар
26 Ноември 2025 19:28 | Елен
Оценка:
3
 (
5
 гласа)

Глупостите ви нямат край




Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар